Неодолив десерт: Киндер колач

од desk2

Неодолив десерт кој ќе ве освои на првиот залак!

СОСТОЈКИ:
300 гр шеќер

100 мл вода

1/2 маргарин

200 гр млеко во прав

100 гр црно чоколадо

100 гр бело чоколадо
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Шеќерот шпинувајте го со вода. Додајте маргарин. Кога ќе се растопи тргнете од оган и додајте млеко во прав (просеано без грутки), мешајте додека масата не биде глатка.

Масата поделете ја на два дела. Во еден ставете бело чоколадо, а во друг црно. Ставете ги двата дела во намастен калап.
Уживајте!

loading...

Слични содржини