Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Обама заследил порно ѕвезда на Твитер: Што ќе каже Мишел?

Сара Џеј е американска порноактерка која на својот Твитер профил ила 1,1 милион следачи. За една порноѕвезда тоа е нормално, па меѓу следачите се наоѓаат и познати ликови. Според пишувањата на британскиот The Sun, многумина се зачудиле кога виделе дека Сара ја следи и поранешниот американски претседател Барак Обама. Кога …

Повеќе

Ова се песните кои познатите ги одбрале за својот прв танц

Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите на некои од најголемите ѕвезди. Барак и Мишел Обама: You and I, Stevie Wonder Џорџ и Амал Клуни: Why Shouldn’t I?, Cole Porter Серена Вилијамс …

Повеќе

Мишел Обама: Не престанува да ниже успеси

Иако своето место во Белата куќа одамна ѝ го отстапи на Меланија Трамп, Мишел Обама не се симна од јавната сцена. Некогашната прва дама моментално е многу зафатена околу новата книга која треба да биде издадена за еден месец.   Година дена по личните мемоари “Becoming“ кои беа најпродавана книга …

Повеќе