Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Пожарникарите со брза интервенција, изгаснат пожарот на Рузвелтова

По гаснењето на пожарот на Рузвелтова, на Фејсбук се огласи и Пожарната Скопје. „Во 13:30 добивме дојава за ПОЖАР во Стан на 5 кат на ул.Рузвелтова. Интервенирано со 5 противпожарни возила. Пожарот е комплетно изгаснат во 14:00 брзата интервенција и професионалноста на дело секогаш за граѓаните“, пишуваат од Пожарната.

Повеќе

Пожар избувна во стан на Рузвелтова

Пожар од засега непознати причини избувна во стан на улицата Рузвелтова, во зграда спроти седиштето на Специјалното јавно обвинителство. Противпожарната единица го гасне пожарот на петтиот спрат во зградата. Повредени во пожарот нема, а повеќе детали околу пожарот се најавни откако истиот ќе биде изгасен. На терен се излезени пет …

Повеќе