Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Златна трка во Градскиот парк по повод Меѓународниот ден на децата со канцер

По повод Меѓународниот ден посветен на децата што се борат со канцер, денеска во Скопје ќе се одржи златна трка и забава во организација на НО САНО и Универзитетската клиника за детски болести. На настанот, организаторот најавува дека, ќе се обрати и ќе ги поддржи малите херои од хемато-онколошкото одделение …

Повеќе

Традиционална трка на дедомразовци (ГАЛЕРИЈА)

Традиционалната Дедомразовска трка се одржа денеска во Скопје, на која стотина учесници во дедомразовски костуми трчаа во центарот на главниот град. Должината на патеката беше два километри. Стартот и финишот на трката се на Плоштадот Македонија, а се трчаше кон Порта Македонија, Парк Жена Борец, Холидеј Ин, мостот кај МНР, …

Повеќе