Актерката Нина Јанковиќ објави прва фотографија по породувањето, откриено и името на бебето

од Stefanija Kuzmanovska

Српската актерка Нина Јанковиќ се породи на Велигден, на 2 мај, и роди здраво девојче на кое таа и нејзиниот сопруг Матеја Дишиќ му дадоа име Иванка.

Нина се уште е во породилиштето, од каде објави фотографија на социјалните мрежи, првпат по породувањето.

Името Иванка кое ѝ го даде на својата ќерка е библиско, а во превод значи „Бог е милостив“.

Да потсетиме, Нина и нејзиниот сопруг Матеја, кој е економист, се заедно осум години и ова им е второ дете. Тие имаат и тригодишен син Вукашин.

loading...

Слични содржини