Актуелно
Почетна / Elena Daskalova (страница 10)

Elena Daskalova

Џејми Ли Кертис ги насмеа обожавателите: Вака нема да се заштитите од вирусот (ФОТО)

Познатите личности ја користат својата влијателност и многубројните фанови на социјалните мрежи за поефикасно да ги пренесат пораките за превенција и самоизолација. „Смеењето не ни е забрането“, напиша таа во својата интересна објава на Инстаграм, повикувајќи се на голем филмски хит во кој глуми, „Ноќ на вештерките“. Таа објави слика …

Повеќе

Разликувајте заштитна маска од обичен прекривач за лице

Факт е дека во овој момент е навистина тешко да се дојде до медицински маски за лице, кои до неодамна беа достапни во секоја аптека и по ниски цени. Поради тоа, многумина пристапија кон алтернативни решенија, покривање со марама, маски од обичен текстил, но постои причина зошто таквите маски не …

Повеќе

Гоца Тржан загрижена: Не дај Боже ова да го закачам, лошо ќе биде

Пејачката Гоца Тржан ги применува и почитува сите упатства и препораки за заштита од коронавирусот и поради себе, но и поради нејзините родители кои се постари од 65 години. Таа открила дека нејзината мајка има три вградени стентови и дека сите и вообичаено се внимателни поради неа. Лекарите ѝ препорачале …

Повеќе

Рецепти за јадења од коприва: Полни со железо доволно за целото тело

Копривата е многу здрава, а освен како чај и додаток во исхраната, таа може да биде и добра основа за здрав и комплетно нутритивен оброк. Во продолжение ви откриваме три рецепти со коприва благодарение на кои ќе внесете доволно калциум, магнезиум, манган, витамин К и железо. Кајгана со корпиви Потребни …

Повеќе

Игор Којиќ ја брани Северина: Детето е изолирано од мајката, не од вирусот

Игор Којиќ застана во одбрана на својата сопруга Северина, која повторно е во фокусот на јавноста со борбата со поранешниот партнер за старателството над синот. Кога таа не успеала да се види со синот, Милан известил дека тој патувал во Австрија и е во самоизолација, а Севе била во Швајцарија …

Повеќе

Сиромашни, ограбени, предадени… Ирина Шајк прозборе за тешкото минато на нејзиното семејство

Ирина Шајк даде ексклузивно интервју за мартовското издание на магазинот Вог и откри детали за своето детство кои јавноста досега не ги знаеше. Таа останала без татко на своја 14-годишна возраст и за кратко време сфатила дека нејзе ѝ припаднала улогата на глава на семејството. Тие одгледувале зеленчук во своја …

Повеќе

НЕ СЕ НИ ОБИДУВАЈТЕ: Овие хороскопски знаци се човечки детектори на лаги

Постојат луѓе кои дури и да ја измислите совршената лага, ќе ја препознаат и дури и ќе ви дадат до знаење дека се свесни дека лажете. Со нив подобро е да не си играте, да не се обидувате да ги измамите или да скриете нешто. Полесно е да ја кажете …

Повеќе

Мадона пак удри по Трамп: Не го сфаќа сериозно коронавирусот

Пејачката Мадона, веќе е познато дека одамна е противник на политиките на Доналд Трамп, а сега има забелешка за начинот на кој ја води нацијата во време на пандемијата. Мадона смета дека мерките кои се воведени како превенција се слаби и несоодветни и дека за кратко време ќе има многу …

Повеќе

Јаворов сируп: За што сè е корисен?

Еден од најпопуларните и најздрави засладувачи што се користат е јаворовиот сируп. Станува збор за 100% природен засладувач во облик на сируп, за којшто се знае дека е замена за шеќерот и е доста застапен во веганската исхрана. Освен што е важен антиоксиданс, јаворовиот сируп спречува оштетување на ќелиите поради …

Повеќе

Замина легендата: Збогум Кени Роџерс

Легендарниот кантри музичар Кени Роџерс, кој стои зад хитовите „The Gambler“ и „Lady“, починал на своја 81-годишна возраст. Тој починал мирно, во својот дом, од природна смрт, опкружен со своето семејство и најсаканите, соопштува неговата матична продукција SKH Music. Поради пандемијата, нема да има јавна комеморација, а погребната церемонија ќе …

Повеќе