Кавгите помеѓу строгиот Бред и спиритуалната Енџи за дисциплинирањето на децата и зошто таа ja отпуштила дадилката

од Vladimir Zorba

Веднаш по шокантната одлука на Анџелина, да поднесе барање за развод од Бред Пит, при тоа и да добие полно старателство за нивните деца, нејзиниот адвокат изјави во вторникот (вчера) дека таа сака да стави крај на бракот од 2 години, заради доброто на нивното семејство.38a020d100000578-3799066-image-m-30_1474408431741

Додека тие двајца делуваа како една од најсреќните двојки во Холивуд, за време на 12-те години поминати заедно, излегува дека нивните размислувања се “судирале”, кога станува збор за воспитување на нивните 6 деца( 15- годишниот Медокс, 12- годишниот Пекс, 11- годишната Захара, 10- годишната Шајло и 8- годишните близнаци Вивиен и Нокс).38a0290e00000578-3799066-image-a-22_1474408322371 38a0225700000578-3799066-image-a-21_1474408320194

Наводно нивните различни родителски вештини, биле жуборот под нивната, на изглед, мирна врска.

Изворите тврдат дека, додека Анџелина работела на нејзиниот последен проект “First they killed my father” во Камбоџа, таа своите деца ги “испуштила од раце”.389cd24000000578-3799066-different_styles_brad_is_said_to_be_a_lot_more_strict_than_angel-m-5_1474406777701

“Децата можат да бидат вистински кошмар, освен Медокс. Тој е многу сладок и многу фин. Енџи верува во сè што ќе и кажат нејзините деца. Во нејзините очи, тие се безгрешни. Тие цело време си играат “топло-ладно” со вработените. Навистина е тешко да се справиш со нив, особено затоа што се 6. 11- годишната Захара е онаа што ги поттикнува сите. “ – тврди изворот.389cd27700000578-3799066-image-a-3_1474406661319

Се верува дека, наводно, една од дадилките, што помагала околу нивните деца, добила отказ затоа што Анџелина мислела дека ѝ се допаѓа Бред.389cd98800000578-3799066-image-m-2_1474406601923

“На дадилките им е најтешко. Едната беше отпуштена само затоа што едно од децата ѝ кажа на Анџелина, дека таа е “затрескана” во Бред, и тоа беше крајот.” – велат изворите.389ce47b00000578-3799066-growing_family_brad_and_angelina_welcomed_daughter_shiloh_togeth-a-26_1474408347028

Сите вработени и Бред биле загрижени за неа, затоа што таа не јадела ништо друго освен овошје, само еднаш во денот. 389d004b00000578-3799066-daddy_duty_brad_applied_to_adopt_maddox_and_zahara_in_january_20-a-24_1474408339572

“People” пренесува дека двојката често се расправала околу дисциплината на нивните деца, додека Бред бил фокусиран тие да имаат повеќе правила.

“Бред отсекогаш бил построг. Тој сака неговите деца да имаат принципи, некогаш може да се изнервира и да вика на децата. Додека пак Анџелина отсекогаш имала релаксиран став и никогаш не им повишувала тон на своите деца.” – тврди изворот.389d82de00000578-3799066-final_photo_brad_and_angelina_were_seen_together_for_the_last_ti-a-14_1474408177624

Изворите исто така тврдат дека нивните расправии, често доведувале Бред да замине во Франција, каде што се одржа нивната венчавка во 2014-та година.389dcf9900000578-3799066-what_a_difference_10_months_make_the_pair_s_last_red_carpet_appe-a-15_1474408196757

Слични содржини