Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 3)

Архива на ознаки:

Кајли објави фотографии од дочекот на новата година

Кајли Џенер на Инстаграм се пофали со фотографиите од својата новогодишна забава на која текилата течела во потоци. „Она кога текилата ќе те удри“, напишала најмладата членка на кланот Кардашијан – Џенер заедно со фотографијата на која во тесен светкав фустан се забавува со своето друштво, а на една од …

Повеќе

Во кревет и само со долна облека: Кајли Џенер во најжешко издание досега (ФОТО)

Очигледно е дека сестрите од семејството Кардашијан-Џенер точно го знаат рецептот како вниманието на целиот свет да го свртат кон себе. Кајли Џенер со последната објава буквално го разгоре Инстаграм, позирајќи во кревет, само со долна облека. Кајли неодамна се раздели од партнерот Тревис Скот, кој е татко на нејзината …

Повеќе

За божикната забава Кајли ставила ѓердан од 10 милиони евра

Најмладата милијардерка во историјата, Кајли Џенер, често сака со својата ќерка, Сторми Вебстер, да носи исти комбинации, а тоа беше случај и во вторникот навечер кога отидоа на големата забава на кланот Кардашијан – Џенер. Кајли за забавата облекла долг, зелен фустан од брендот „Ralph and Russo“, а минијатурната верзија …

Повеќе

Кортни потрошила милиони за подготвување на божикна забава

Колачи, украсени дрвца, се е подготвено за божикните забави. За забавата на Бадник од кланот Кардашијан-Џенер била задолжена Кортни, која својата вила ја уредила така што купила неколку стотини од цвеќето божикна ѕвезда и ги ставила пред влезот. View this post on Instagram Last minute Christmas shopping!! Thank you @jadellebh …

Повеќе

Сторми за Божик доби оргомна куќа за играње

Крис Џенер на својата вника Сторми за Божик и подари куќа за играње доволно голема за во неа да застане возрасна личност, дури и повеќе. Со подарокот за Сторми, Кајли се пофали на Јутјуб, Куќата е реплика на онаа која и ја подарила на ќерка си Кајли кога била мала, …

Повеќе

Царство на козметиката: Вака изгледа работното место на Кајли Џенер (ВИДЕО)

Кајли Џенер има свое царство на шминката, а тоа дефинитивно е работа од соништата на многу девојки во светот. Она што е сигурно е дека Кајли е навистина успешна во својот бизнис, реализирајќи разни видови шминка, почнувајќи од сенки за очи, кармини што не се размачкуваат, па до пудри, хајлајтери …

Повеќе

Бијонсе ги истакна облините во долг, тесен фустан

Познатиот рапер Паф Диди, овој викенд го прослави својот 50. роденден. На неговата роденденска забава се собраа голем број познати личности од светот на шоубизнисот, но Бијонсе ги стави сите нив во втор план, со својот предизвикувачки и многу ризичен фустан. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе

Кајли не сака сериозна врска со Дрејк, а причината е потполно оправдана

Откако пред повеќе од еден месец ја прекина врската со Травис Скот, таткото на нејзината ќерка Сторми, 22-годишната милијардерка се почесто може да се види во друштво на 11 години постариот рапер Дрејк. И додека медиумите пишуваат за нив како новиот љубовен пар на ѕвезденото нево, нивните блиски пријатели откриле …

Повеќе

Кајли Џенер продаде дел од својата компанија за 600 милиони долари

Кајли Џенер го продаде својот дел во својата компанија „Kylie Cosmetics“ за 600 милиони долари на Coty Inc. Така Coty стекна 51% од контролниот удел во компанијата која Кајли ја основа на само 18 години. The Wall Street Journal пишува дека Кајли и понатаму ќе остане заштитно лице на брендот …

Повеќе

Се погласни се гласините околу новото момче на Кајли Џенер

Само еден месец откако раскина со таткото на своето дете, Травис Скот, Кајли продолжила понатаму. Кајли често ја гледале до раперот Дрејк, па така, се погласни се гласините дека нивното пријателство прераснало во нешто повеќе. Како што пренесуваат светските медиуми, благодарение на извори блиски до Кајли, се чини дека славната …

Повеќе