Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Враќање од карантин: Семејството Вилијамс со емотивно видео ги расплака фановите

Пандемијата која владее низ светот раздели многу семејство. Едно од нив е и семејството на пејачот Роби Вилијамс. Пејачот минал три недели во карантин, не бил позитивен но по престојот во Австралија морал да ги почитува правилата. Сопругата Ајда и двете деца нестрпливо го чекаа неговото враќање, а кога дошол …

Повеќе

Роби Вилијамс одбил да пее со Queen: Имам самопочит

Роби Вилијамс заедно со Queen во раните 2000-ти ја сними својата верзија на нивниот хит „We are the champions“, по што добил понуда да биде дел од култниот бенд. Вилијамс одбил, по што оттогаш, па до денес, со нив како вокал настапува Адам Ламберт. „Иако сум многу сигурен како пејач, …

Повеќе

Сопругата на Роби сподели фотографија на која тој е ЦЕЛОСНО ГОЛ (ФОТО)

Ајда Филд Вилијамс на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која нејзиниот сопруг, популарниот Роби, стои гол среде соба и гледа телевизија. „Подобар си како врата отколку како прозорец … Инаку, убава врата“, напишала таа. Ајда го сликала Роби без негово знаење, но не се знае дали бил информиран …

Повеќе

Најубаво изненадување за Денот на вљубените: Роби Вилијамс стана татко по четврти пат

Пејачот Роби Вилијамс и неговата сопруга Ејда Филд го добија своето четврто дете. Парот не откри јавно дека очекува дете, туку сега, кога бебето веќе се роди, објави дека стигнало „најубавото изненадување“. Вилијамс неодамна зборуваше за борба со анксиозноста, агорафобијата и тешката одлука да престане да пуши. Ејда соопштила дека …

Повеќе

Повторно на врвот: Роби Вилијамс најслушан во Велика Британија

Роби Вилијамс е меѓу најслушаните музичари во Велика Британија, со оглед на тоа дека со неговиот најнов албум по 13 пат се искаќи на првото место на музичките листи, што досега му успеало само на кралот на рокенролот, Елвис Присли. Неговиот албум „The Christmas Present“ минатата недела беше на второто …

Повеќе

И славните знаат да бидат непристојни

Акерката Оливија Колман во серијата „Круна“ ја глуми британската кралица, што подразбира познавање основни правила на протокол и убаво однесување, но додека ја промовираше серијата во едно интервју призна дека нејзиниот сопруг во тек на посетата на палатата украл предмет кој сакал да го задржи како сувенир. Бакингемската палата не …

Повеќе

Роби Вилијамс: Имам болест во главата, која сака да ме убие

„Имам болест во главата, која сака да ме убие“, изјави ѕвездата Роби Вилијамс. Тој раскажа за болната битка што ја води за своето ментално здравје. Пред таблоидот „Сан“ пејачот изјави дека многу пати бил блиску до смртта и го спореди својот живот, кој се состои од подеми и падови, со …

Повеќе

Роби е категоричен: Сум видел НЛО

Роби Вилијамс продолжува да го потврдува споделеното од негова страна пред години, дека видел вонземјани и колку и да сте скептично, тогаш не бил под влијание на алкохол или дрога. „Јас сум сведок на некои многу чудни работи. Јас доживеав феномен што не можам да го објаснам и бев целосно …

Повеќе