ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: „Седи дома, да не фатиш корона“

Дека во карантин знае да биде и забавно, сведочи видеото кое се појави на социјалните мрежи, а на кое таткото и мајката со нивниот мал син, на доста инспиративен начин смислиле песничка за коронавирусот.

„Ти седи дома, да не фатиш корана, тој е опасен за нас, и само дома ти е спас“, пеат во еден глас Фамилија музичари:)))))))

I vo karantin moze da bide zabavno,naredno na balkon🤣🤣🤣#СедиДома

Публикувахте от Marija Filipovic Stojanoska в Неделя, 15 март 2020 г.

loading...

Слични содржини