Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 2)

Архива на ознаки:

Го прости неверството: Кајли со еден потег ги разбесни фановите

Најмладата милијардерка на светот, Кајли Џенер, одлучила да го прости неверството на своето поранешно момче со кое ја има ќеркичката Сторми. Имено, Џенер на инстаграм објави нивна заедничка фотографија, од времето кога биле заедно, што фановите и светските медиуми го сфатија како јасна потврда – се смириле. Инаку, по неверството, …

Повеќе

Сораја го заведува поранешното момче на Кајли Џенер

Црногорската старлета Сораја Вучелиќ на социјалните мрежи има повеќе од 380 илјади следачи, а српските медиуми пишуваат дека во последните неколку дена, американскиот рапер Тајга ја заследил на Инстаграм. Поранешното момче на најмладата милијардерка, Кајли Џенер, се шушка дека на сите начини се обидува да го придобие вниманието на црногорската …

Повеќе

Кајли го покажа екстремно скапиот гардеробер, а потоа откри каков подарок добила Сторми

Најмладата милијардерка на светот Кајли Џенер не одолеа да го покаже своето богатство и да се пофали со скапоцената колекција маркирани чанти. На својот Инстаграм профил споделила неколку фотографии, кои н фановите им дават можност да ѕирнат во нејзиниот гардеробер. На една од фотографиите покажала четири полици исполнети со црвени …

Повеќе

Кајли Џенер го надмина Закерберг – она што го направи таа до 21 година, тој не можеше ни на 23

Можеби е чудно овие две познати личности да се стават во ист контекст, но неодамна Кајли Џенер, со својата империја го надмина и Марк Закерберг, сопственикот на Фејсбук. Таа успеа да стане милијардер на само 21 година, нешто што Закерберг го постигна кога имаше 23 години. Фејсбук сигурно е најпосетуваниот …

Повеќе

Кајли Џенер: Убаво ми е што станав славна, не се сеќавам на животот претходно

Кога почна реалното шоу на Кардашијан, Кајли беше едвај тинејџерка, па сосема е во право кога вели дека на периодот кога не била славна не се ни сеќава. Од друга страна, таа е ќерка на поранешен олимпиец и на поранешната сопруга на адвокатот Роб Кардашијан. Кајли имала само 10 години …

Повеќе

Кајли ја откри диетата: Навечер не јадам, а наутро пијам свеж сок

Ријалити ѕвездата и милијардерка Кајли Џенер конечно ја откри тајната на својата линија и со следачите сподели каква е нејзината исхрана. Иако многумина, доколку сакаат да ослабат, јадат јаткасти плодови, кај семејството Џенер тоа не е така, бидејќи Сторми е алергична на нив па не ги купуваат. Секој ден на …

Повеќе

Карневал на глави: Кајли Џенер го прослави роденденот на Сторми (ФОТО)

Сторми Вебстер, иако полни две години, тоа за неа не е пречка да има луксузна роденденска забава, испланирана од нејзината мајка Кајли Џенер. Всушност, се работеше за своевиден „карневал на глави“, бидејќи сè беше украсено со персонализирани детали со лицето на девојчето. View this post on Instagram Прославата на роденденот …

Повеќе

Кајли Џенер: Имам летано со хелокоптерот во кој загина Коби, го знам пилотот

Кајли Џенер откри дека неодамна и самата патувала со истиот хеликоптер во кој загина Коби Брајант, а го управувал и истиот пилот, Ара Зобајана. Кајли на инста-стори објави сочувство до починатите. Хеликоптерот го изнајмила минатата година за роденденот на нејзината внука Дрим, ќерката на брат ѝ Роб, а летот бил …

Повеќе

Ким: Шминката на Кајли е евтино ѓубре (ВИДЕО)

Кајли Џенер на својот Јутјуб канал објави видео во кое ја презентира уметноста во шминкањето. Како модел и послужи постарата сестра, најпознатата реалити ѕвездда, Ким Кардашијан. Таа користела производи од сопствената, но и од козметичката линија на својата сестра. Обидувајќи се да презентира трик за блескава и долготрајна шминка на …

Повеќе

Сестрите Џенер обвинети за кражба

Кендал и Кајли Џенер обвинети се дека ги украли чипканите дизајна на фирмата Klauber Brothers која ги тужеше поради кражба на авторски права. Според тужбата оваа фирма, стара 161 година, во своите модни брендови користат чипкани детали кои се оригинално користени на нивната облекам пишува Fox News. Klauber Brothers, фирма …

Повеќе