Актуелно
Почетна / Elena Daskalova (страница 20)

Elena Daskalova

Бен Афлек во врска со 16 ГОДИНИ ПОМЛАДА АКТЕРКА: Ана е вистинска бомба

Бен Афлек е во врска со кубанската актерка Ана Селија де Армас Касо, која е цели 16 години помлада од него. Тие се запознале за време на еротскиот трилер „Deep water“ во ноември 2019 година, каде играле маж и жена. Оттогаш и постојат шпекулациите дека се многу блиски. Но, сега …

Повеќе

Симптоми кои ги игнорираме, а може да покажат присуство на коронавирус

Коронавирусот принуди милиони и милиони луѓе од Италија да бидат во карантин и изолација, а новиот регистриран случај во Македонија повторно ја разбранува јавноста, како и бурните реакции на социјалните мрежи. Со ова, вкупниот број на потврдени заразени во Македонија е четири лица, но тоа не значи дека не треба …

Повеќе

Анастасија ја пофали Богдана: Золва каква што секоја снаа посакува

Анастасија Ражнатовиќ е пресреќна што терминот за породување на нејзината снаа Богдана се наближува и што ќе стане тетка. Младата пејачка откри дека снаата воопшто не е напорна трудница и дека многу се гордее со неа. „Таа како да не е бремена. Не е од оние трудници кои само се …

Повеќе

Момче кое ја бакнало Меган му се извини на принцот Хари

Тинејџерот Акер Окоје, кој има 16 години, бил многу возбуден кога Меган Маркл го посетила неговото училиште минатиот петок. Тој се прегрнал со неа и ја бакнал, но одлучил дека за тоа треба да му се извини на нејзиниот сопруг, принцот Хари. „Се надевам дека не ми замеривте што ја …

Повеќе

Ванеса Брајант со децата позира пред мурал со Коби и Џиџи (ФОТО)

Ванеса Брајант, заедно со децата, позираа пред еден од многуте мурали посветени на Коби и Џиџи кои осамнаа во Лос Анџелес по нивната трагична смрт. Таа објави фотографија на својот профил на Инстаграм од најстарата ќерка пред муралот, покажувајќи дека Коби и Џиџи никогаш нема да бидат заборавени и дека …

Повеќе

Во Белград ограбена хотелската соба на Хари Мата Хари

По финалната вечер на Беовизија минатата недела, познатиот пејач Хари Мата Хари доживеал вистински шок кога се вратил во хотелската соба. Тој открил дека му е украден рачниот часовник вреден 15.000 евра. Во собата не бил максимум половина час, колку што му требало да пристигне во салата и да настапи, …

Повеќе

Јапонија, земја во која важат најнеобичните правила во светот

Секој кој барем еднаш ја посетил Јапонија може со сигурност да каже дека престојот таму е едно поинакво искуство, над секое друго, како патување во некој друг свет. Ова се најнеобичните нешта поврзани со оваа земја: 1. Улица се преминува кога семафорот свети зелено, но наместо силуета на човек, има …

Повеќе

Јога-положба после која сите болки во грбот исчезнуваат (ВИДЕО)

Некогаш се потребни само неколку минути во денот за да изведете вежба благодарение на која ќе исчезнат сите болки во вашето тело. Јога-положбата позната како екстензија е решение за сите кои имаат постојани болки и затегнувања во делот на грбот, но е и одлична ако сакате да ја обновите енергијата, …

Повеќе

Неделен хороскоп: На Лавовите им се враќа личност од минатото

Со самото прекинување на ретроградноста на Меркур, доаѓа нова етапа во животите на сите хороскопски знаци. На повидок е навистина возбудлива недела. Искористете го тоа. Овен Оваа недела очекувајте го неочекуваното. Ќе бидете обземени од силни емоции, а можна е и нова романса. Ако сте вљубени, партнерот ви враќа дури …

Повеќе

Васил со „YOU“ ја кани цела Европа на танц: Промовирана нашата евровизиска песна

Денеска, на 8 Март, излезе официјалниот видео-спот и премиерно беше објавена евровизиската песна „You“ со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува на Евровизија. „Со тебе или YOU ја доживувам како покана за танцување, покана да се конектираме да го славиме живтот и сегашниот миг. Без разлика што и да ни …

Повеќе