IN/OUT

Localbrand: Свадбена фотографија на баба Ванѓа ја краси венчалната сала во Петрич

Localbrand: Свадбена фотографија на баба Ванѓа ја краси венчалната сала во Петрич

Слики на пророчицата Ванѓа и на првата жена во вселената Валентина Терешкова го украсуваат “свадбениот ѕид” во венчалната сала на Петрич. Во…

Хроника

Кривични за 5-мина , правеле дубиози во охридскиот катастар

Кривични за 5-мина , правеле дубиози во охридскиот катастар

Поради постоење основи на сомнение за повеќе сторени казнени дела, СВР Охрид поднесе кривична пријава против следниве пет лица: М.М.(61) вработена во…

Сцена

Дакота Џонсон: Ќе го принудам Џејми Дорнан да се соблече целосно

Дакота Џонсон: Ќе го принудам Џејми Дорнан да се соблече целосно

Дакота Џонсон, која ја исполни главната улога во еротската драма “50 нијанси на сива”, вели дека во продолжението на филмот ликовите ќе…

(не)Секојдневно

Најубавите љубовни приказни од историјата

Најубавите љубовни приказни од историјата

Во најљубовниот месец од годината, гледаме наназад во времето и кон едни од најубавите приказни за љубовта. Кралицата Викторија и принцот Алберт,…

Убавина и Здравје

Маникир за Валентајн: љубовни писма

Маникир за Валентајн: љубовни писма

Свети Валентин е одлична причина да  се украсат ноктите така, како што обично не би. Срца, принтови, букети цвеќе и секакви други…

Деликатеси

[РЕЦЕПТ] Крцкаво мезе со сланина и пармезан

[РЕЦЕПТ] Крцкаво мезе со сланина и пармезан

Мезињата се особено вкусни, ако се подготвени со многу љубов. Добрата работа за овој тип јадења е дека одземаат помалку време, а…

Наука и технологии

Погледнете една година живот на Сонцето собрани во 6 минути (ВИДЕО)

Погледнете една година живот на Сонцето собрани во 6 минути (ВИДЕО)

  Од кадрите на НАСА се гледа дека нашата ѕвезда не е постојана, а се зголемува и намалува во големина Специјализираната опсерваторија…

Интима

Мажите често го преценуваат сексуалниот интерес на жените за нив

Мажите често го преценуваат сексуалниот интерес на жените за нив

Хетеросексуалните мажи умеат да го преценуваат сексуалниот интерес на жените кон нив. Тоа го покажува новото истражување, цитирано од “Индипендент”. Претходна научна…