Почетна / (не)Секојдневно / (ВИДЕО+ФОТО) Украински пивари произведоа пиво со ликот на Трамп

(ВИДЕО+ФОТО) Украински пивари произведоа пиво со ликот на Трамп

Името на Доналд Трамп веќе не се врзува само за актуелниот претседател на САД, но и со нов вид … пиво. Украински пиварие произведоа и крстија нов производ “Трамп – претседателот на поделените американски држави”. Пивото не е само обичен пијалок, туку извор на култура и хумор, објаснуваат украинските пивари.

На етикетата не е само ликот на Трамп, но и портрет на рускиот претседател Владимир Путин, кадри од филмот “Сам дома”, во кој Трамп учествува со мала улога, како и озлогласениот ѕид меѓу САД и Мексико. За да додаде политичката иронија, пивото има вкус на познато мексиканско пиво со лимон. Производот е дел од серијата за светски лидери како Ангела Меркел, Барак Обама и Владимир Путин.

&