Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Версаче изолација за Карлеуша (ФОТО)

Секој си наоѓа начин како времето поминато во карантин да си го направи поинтересно. Некој чита, некој плете, некој се шминка, а Јелена Карлеуша си прави приватни модни ревии. Таа на Инстаграм објави фотографија со костим за капење со потпис на Версаче, бренд кој, како што можеме да сфатиме и …

Повеќе

Џеј Ло воодушеви со видео од зад сцената на Версаче ревијата: Ова е легендарно

Еден од најголемите модни моменти во 2019 година, секако беше затворањето на ревијата на модната куќа Версаче во септември, кога Џенифер Лопез прошета по пистата во легендарниот зелен фустан со кој го прослави на доделувањата на Греми наградите во 2000 година. Скоро 20 години откако во тој фустан го поттикна …

Повеќе

Дали само на Џеј Ло ѝ стои прекрасно познатиот дизјан на Версаче? (ФОТО)

Фустанот кој Џеј Ло го направи популарен во 2000 година и ден-денес е хит во светот на модата, а се чини дека никој не може да го заборави, бидејќи и натаму е најпребаруван на Гугл. Во тоа време, на дизајнот се потпиша Донатела Версаче, а во 2019 година со редизајн, …

Повеќе

На која ѝ стои подобро: Карлеуша како Џенифер Лопез во најпознатиот дизајн на Версаче (ФОТО)

Јелена Карлеуша, која важи за вистинска стилска икона на Балканот, овојпат избра еден добро познат дизајн кој цели 20 години е хит во модниот свет. Таа облече комбинезон со длабоко деколте, во истиот џунгла-дезен како најпознатиот фустан на Версаче, кој Џенифер Лопез го носеше првпат во 2000 година, а потоа …

Повеќе

Џеј Ло и Кендал Џенер ја промовираат новата колекција на Версаче

Џенифер Лопез е едно од најистакнатите лица кои некогаш носеле креација на Версаче, најмногу поради култниот зелен фустан инспириран од џунглата. Со оваа креација Џеј Ло првпат се појави на Греми-наградите во 2000 година, а во 2019 го облече повторно, во неговата нова варијанта, одново креирајќи модна историја. Затоа, сосема …

Повеќе

Ова се најголемите моменти од поп-културата во 2019

Започна Новата 2020 година, па време е да направиме една кратка ретроспектива на најзначајните моменти на светската поп-култура. Од најавеното ново продолжение на „Матрикс“, до епската изведба на Бредли Купер и Лејди Гага, ова се најзначајните моменти од поп-културата во 2019: Јајцето што ја победи Кајли Џенер 2019 на Инстаграм …

Повеќе

Историски модел: Колку чини зелениот фустан на Џенифер Лопез?

Популарниот зелен фустан кој Џенифер Лопез го носеше на доделувањето на Греми во 2000 година е историско парче облека за кое никогаш не престана да се зборува. За волја на вистината, прва го облече Гери Халивел, но не успеа да го носи толку добро како Џеј Ло. Деветнаесет години подоцна, …

Повеќе